BLAGOSLOV MASLINSKOG VRTA, ŠPILJE I SLIKE ISUSA PATNIKA I MOLITELJA U MASLINSKOM VRTU

U nedjelju 4. 8. 2024. nakon Svete Mise, svečano smo blagoslovili novoizgrađeni maslinski vrt, špilju i sliku Isusa patnika i molitelja u maslinskom vrtu, u dvorištu župne crkve na Domanovićima. Ideja za ovaj lijepi projekat maslinskoga vrta rodila se kao zavjet onih župljana koji su već treću godinu uprizorili Pasiju – Muku Gospodina našega Isusa Krista u dvorištu župne crkve. Uprizorenje naše Pasije svake godine iznova okuplja sve veći i veći broj vjernika ali i onih koji su znatiželjni vidjeti koliko je Bog patio da bi nam pokazao koliko nas ljubi i koliko žarko čeka da se obratimo.

Zavjetna špilja u kojoj je slika Isusa koji moli u maslinskom vrtu i kojem anđeo donosi kalež koji treba ispiti do kraja, simbolizira zapravo mjesto Isusove molitve i u ovom vrtu u našoj župi. Na tlu ove špilje stoji križ na kojem je raspeti Krist, a na krakovima križa jesu znakovi četvorice evanđelista koji opisuju Isusovu muku, smrt i uskrsnuće. Oko ove špilje ima dvanaest maslina koje simboliziraju dvanaestoricu apostola.

Neka Gospodin i na ovom mjestu molitve na kojem se vjernici rado pomole, podari u patnji nadu da Krist i koji su Kristovi nakon patnje i progona ovog svijeta, primaju neuveli vijenac slave i Kraljevstvo Božje koje nam je Krist pripravio kao svojoj ljubljenoj djeci.