SVEČANI DOČEK MOĆI (DIO TIJELA) BLAŽENOG MIROSLAVA BULEŠIĆA

U nedjelju 25. 8. 2024., u dvorištu naše župne crkve na Domanovićima imat ćemo dugo iščekivani doček moći – relikvije blaženog Miroslava Bulešića, svećenika i mučenika, zaštitnika prognanika, svećenika, krizmanika i našeg hrvatskog naroda.

Grupa hodočasnika zajedno s našim župnim upraviteljem ako Bog da trebala bi u nedjelju 25. 8. 2024. stići iz Istre do 18 sati i donijeti prvi stupanj (dio blaženikova tijela) moći blaženog Miroslava Bulešića. Od 18 sati u dvorištu župne crkve bit će upriličen doček moći i pobožnost bl. Miroslavu te će biti mogućnost da svi koji dođu na vrijeme mogu poljubiti moći i iskazati osobno štovanje blaženiku (nadamo se da će i hodočasnici stići na vrijeme, a ako ne stignu bit ćemo strpljivi u molitvi.)

Nakon pobožnosti u dvorištu župne crkve u 19 sati bit će svečana procesija i Sveta Misa u župnoj crkvi pod kojom ćemo blagosloviti novi oltar izgrađen na čast bl. Miroslavu, a zatim ćemo pohraniti njegovu relikviju koja će ostati na trajno štovanje u župnoj crkvi na Domanovićima.

BLAŽENI MIROSLAVE BULEŠIĆU, MOLI ZA NAS!