Župa Sv. Josipa Radnika; Župni upravitelj: Don Tomislav Rajič; Adresa : Župa Sv. Josipa Radnika Domanovići, 88 305 BiH

HODOČAŠĆE U GRABOVICU MJESTO NADE I MOLITVE

275

Naša je župa 9. 9. 2023., hodočastila u Grabovicu, mjesto u kojem su na svakojake moguće načine ubijeni civili, katolici, hrvati. Hodočastilo je autobusom 50 župljana naše župe, pjevao je naš veliki zbor, a i prilično lijep broj naših župljana stigao je privatno svojim vozilima. Naši su župljani pokazali kako se moli, pjeva i pobožno slavi Bog na ovom svetom mjestu.

Najmlađa žrtva imala je nepune 4 godine, a najstarija 87. Kome su i kakvo zlo oni mogli učiniti? Kome su i kakvo zlo mogla činiti djeca i starci, nevine i nezaštićene osobe? Od 33 nevino ubijene žrtve, tijela njih 17 nikako nisu pronađena. Ostale žrtve koje su navodno pronađene zapravo su dijelovi i nepotpuna tijela. Prošlo je 30 godina od ovog zločina, ne ponovio se nikada, nikome i nigdje. Mi vjernici ovakvih mjesta naših mučenika imamo na stotine i ne znamo tko od njih za nas moli, dok mi svoje molitve upućujemo za njih da ih dobri Bog primi u svoje Kraljevstvo.

Neka nas Gospodin ohrabri da oprostimo ali i da ne zaboravimo na žrtvu svoga naroda.